צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

מדחס בורגי

כל מה שאתם יודעים הוא שאתם צריכים מדחס איכותי וחזק. אתם מחפשים מדחס גדול עם מיכל דחיסה גדול ואם יש לו גם מנוע גדול מורכב מעל, זה לבטח מדחס שיכול להתאים לכם. אבל עולם המדחסים הוא מורכב מעט יותר מגודל המדחס וגודל המנוע ובשורות הבאות נספר לכם על שתי טכניקות מרכזיות בהן נעשה שימוש לצורך דחיסת אוויר וגז ושעל בסיסן מיוצרים שני סוגים שונים של מדחסים: מדחסים בורגיים ומדחסים בוכנתיים.
לצפיה במוצרים לחצו כאן

 

מה זה מדחס בורגי?


אם יש משהו שאפשר להגדיר אותו כפשוט בכל הקשור לתפקידו של מדחס הוא ההבנה של תפקידו, קרי לדחוס אוויר. את דחיסת האוויר הזאת ניתן לבצע בשתי תצורות מרכזיות. הראשונה שבהן היא זו שקל לנו לחשוב עליה – בוכנה שבתנועה אחורה גורפת אוויר מבחוץ ובתנועה קדימה דוחסת אותו אל תוך מיכל המדחס. בכל מהלך כזה דוחסת הבוכנה עוד ועוד אוויר עד שהמדחס מגיע לרמת לחץ האוויר אליה הוא מכוון ואז מפסיקה הבוכנה את פעולתה. הטכניקה השנייה שאותה ניתן למצוא במודל מדחס אוויר בורגי מבוססת על מוט בעל תבריג עמוק וגדול. בסיבוב המוט מבוצעת פעולה קבועה של גריפת אוויר מבחוץ, הובלתו לאורך המוט באמצעות המסלול הספירלי של המוט הבורגי עד שהאוויר מגיע למיכל הדחיסה שם הוא משתחרר. בגדול, זוהי התשובה לשאלה מה זה מדחס בורגי וכעת גם נבין מדוע מדחס בורגי מציע יתרונות חשובים שאינם קיימים במדחס הבוכנתי.

 

היתרונות של מדחס אוויר בורגי


היתרון המיידי של מדחס בורגי על פני מדחס בוכנתי הוא מספר החלקים הנעים ומורכבות התנועה שלהם בתוך מנגנון ההפעלה של המדחס. בעוד שמדחס בוכנתי דורש מנגנון שלם של בוכנה ושסתומי הזנה ופליטה הנעים ללא הרף הלוך ושוב, מדחסים בורגיים מבוססים על תנועה סיבובית פשוטה וקבועה של המוט הבורגי, מה שמגדיר שחיקה נמוכה הרבה יותר של מנגנוני ההפעלה ומזעור היקף התקלות בהפעלת המדחס. יתרון חשוב נוסף של מדחס בורגי הוא האפשרות להפעיל אותו באמצעות טכנולוגיית האינוורטר. טכנולוגיה זו מאפשרת לשלוט במהירות הסיבוב של המוט הבורגי באמצעות שינויים בזרם החשמל. פונקציה פשוטה זו מאפשרת לשמור על תנועה רציפה של המוט בניגוד למדחס בוכנתי שמפסיק לעבוד עם הגעת המדחס ללחץ הנדרש והפעלתו מחדש כאשר הלחץ יורד מתחת לרף מסוים. שיטת פעולה זו היא בזבזנית מאוד באנרגיה ומובילה לשחיקה משמעותית יותר לעומת טכנולוגיית האינוורטר החסכונית והיעילה שאותה ניתן ליישם במדחסים המשתמשים בטכנולוגיית הדחיסה הבורגית.

מדחס בורגי

כמה עולה מדחס בורגי?


ובכן, בכל קניית מדחס, לרבות מדחס אוויר בורגי מחיר המדחס נקבע על פי מספר פרמטרים הכוללים את גודל מיכל הדחיסה, עוצמת המנוע, איכות החומרים וההרכבה, מהירות דחיסה וכדומה. המשמעות היא שברכישת מדחס בורגי מחיר המדחס יכול להיות גבוה יותר או נמוך יותר מדגמים דומים של מדחסים בוכנתיים לאור פערים אחרים במפרט הטכני של המדחס. בכל מקרה, ברכישת מדחס אוויר בורגי מחיר הוא לא פרמטר שאמור להנחות אתכם בבחירת המדחס, אלא רק בקבלת החלטה על הדגם הספציפי מתוך דגמים שמלכתחילה עונים לצרכים שלכם בפרמטרים הטכניים שלהם.

חברת לוירון מייבאת, משווקת ומפיצה ציוד טכני של היצרנים והמותגים הבינלאומיים המובילים בעולם ואף אוחזת בזכויות המותג Karnaf בישראל. בחנות החברה תוכלו למצוא מבחר גדול של מדחסים בורגיים ובוכנתיים וגם לפגוש צוות מקצועי שיסייע לכם לבחור בדיוק את המדחס הנדרש לכם גם מבחינה מכאנית וגם מבחינה תקציבית. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-9044610.
נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה – פנה אלינו ונשוב אליך בהקדם