צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ

מה זה מדחס אינוורטר

מה זה מדחס אינוורטר


את המונח אינוורטר מכירים מרביתנו מעולם מיזוג האוויר, אלא שבפועל מדובר בטכנולוגיה גנרית שמשמשת במגוון רחב של מוצרים ופתרונות ביתיים ותעשייתיים, ובמיוחד בתחום המדחסים. אז מה זה מדחס אינוורטר, איך הוא עובד ומהם היתרונות שלו לעומת מדחס רגיל? ובכן, מדחס הוא מכשיר שתפקידו הוא לדחוס אוויר או גז בתוך מיכל דחיסה ייעודי. דחיסה זו יכולה להתבצע בשתי תצורות: המדחס מנטר את לחץ האוויר בתוך מיכל הדחיסה, ובכל פעם שהלחץ יורד מתחת לרף מסוים, מופעל המדחס ומגביר את הלחץ לרמה הרצויה. מדחס זה יודע לעבוד למעשה במהירות אחת ויחידה, ולכן פועל בצורה בינארית – כבוי או פועל. מדחס אינוורטר הוא מדחס שמבוסס על עבודה בזרם ישר ולכן יכול לעבוד במהירויות משתנות. בתנאים אלה, יכול המדחס להאט ולהאיץ את פעולתו בהתאם לשינויי הלחץ בתוך מיכל הדחיסה ובכך לשמור על פעילות רציפה שחוסכת מאוד בחשמל ומספקת לחץ אחיד בכל עת.
לצפיה במוצרים לחצו כאן

טכנולוגיית האינוורטר במדחסים בורגיים


אחרי שהבנו מה זה מדחס אינוורטר, חשוב לזכור כי בבחירת מדחס אינוורטר יש לבחון לא רק את הימצאותה של טכנולוגיית האינוורטר, אלא גם את התאמת טכניקת הדחיסה ואת עוצמת המנוע של המדחס, למשימות שלשמן משמש המדחס. מאחר ומדובר במדחס מסוג אינוורטר, שיתרונו נובע מהיכולת שלו לפעול במהירויות משתנות, במדחסים אלה נעשה שימוש בטכניקת המדחס הבורגי. בניגוד למדחס בוכנתי שפועל בפולסים של פעולת הבוכנה, מדחס בורגי יכול לפעול ברציפות ללא הפסקה כשרק מהירות הפעולה שלו משתנה, בדיוק כפי שקורה בכל מדחס אינוורטר.

מה זה מדחס אינוורטר

עוצמת מנוע במדחסי אינוורטר


ככלל, מדחס אינוורטר מספק יתרונות חשובים בתחום צריכת החשמל, שכן בניגוד למדחס רגיל שנכבה ונדלק בהתאם לשינויי הלחץ במיכל הדחיסה וסובל מעלויות הפעלה גבוהות בגין שלב "התנעת" המנוע הבזבזנית, מדחס מסוג אינוורטר פועל בצורה רציפה ללא צורך בשלב ההתנעה ותוך חיסכון בעבודה בזרם נמוך. מן הסתם, צריכת החשמל מושפעת מעוצמת המנוע ומדחס 10 כ"ס יהיה חסכוני יותר ממדחס 30 כ"ס, אם כי יוכל לעמוד בהיקף מוגבל יותר של משימות.

חברת לוירון מציעה מגוון רחב של כלי עבודה וציוד טכני בכל הקטגוריות ובכלל זה גם מדחסים מתקדמים מסוג אינוורטר בעוצמות מנוע משתנות על פי צרכי הלקוח. את כל המדחסים המוצעים על ידי לוירון תוכלו למצוא באתר החברה, ואם אתם רוצים להבין יותר לעומק מה זה מדחס אינוורטר, פנו אלינו כבר עכשיו בטלפון 03-9044610.
נשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה – פנה אלינו ונשוב אליך בהקדם